HAKKIMIZDA

Silemoda.com Kimdir ?

ELİŞ ŞİLE BEZİ TEKSTİL

Silemoda.com 1999 yılında imalata başlamış olan halen Amerika, Almanya, Dubai, Avusturalya, Japonya, Romanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine ihracat yapan ve ihracatını Elis Sile Bezi Tekstil şirketinin perakende satış sitesidir. Profesyonel ekibi ile kısa sürede sektörde önemli bir yere gelmiş, atılımcı ve yeniliklere açık bir firma olarak faaliyetlerini sürdürmekte, birçok firmaya hizmet vermektedir. Gelişmiş teknoloji kullanımı, Ar-ge çalışmaları ve başarılı satış/pazarlama stratejileriyle sürekli kendini yenileme çabası içerisindedir.

Şile Bezi yüksek kalite pamuktan mamul üst ve alt giyim grubu kumaşlar ana faaliyet konumuzdur.

Koleksiyonumuza her hafta yeni kaliteler ekleyerek trendleri yakından takip ediyoruz.

Hızlı geliştirme ve üretim süreçleri, makul fiyatlar, profesyonel ve etkili müşteri hizmetleri şirketimizi öne çıkaran güçlü yanlarımızdır. Koleksiyonumuzla birlikte müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda da uluslararası etik değerlere saygılı olarak geliştirmeleri çok hızlı yapmaktayız. Sizin de arayışlarınızı cevaplayacak bir ürünümüz mutlaka vardır.

Koleksiyonumuz özellikle bahar ayları ile birlikte kullanılmaya başlanıp, yaz aylarının en çok tercih edilen tasarımları arasında yer almaktadır. Müşterilerimizin yaz aylarında ve tatil günlerinde ihtiyaç duydukları, tamamen doğal pamuk ve vücut sağlığına uygun elbise, tunik, ferace, bluz modellerimiz Ege, Akdeniz, İç Anadolu bölgelerimiz de sıcak hava koşullarında kendini kanıtlamıştır.

Eliş Şile Bezi Tekstil Genel Müdürümüz Hasan Kayan tarafından 1999 yılında kurulmuştur. Şirketimiz Kadın Giyim Başta olmak üzere Erkek ve Çocuk Giyim ürünleri de üretmektedir. Diğer tekstil firmalarından farklı olmamızı sağlayan konu ise 20 yılı aşkın bir süredir, Üretim aşamalarının meşakkatli ve zorlu olduğu ülkemize has Şile Bezi %100 pamuk kumaştan giyim ürünleri üretmemizdir. Genel olarak şirketimizden bahsetmem gerekirse 150’ yi aşkın çalışanıyla Türkiye’ de kendimize ait 7 mağazamız, ayrıca 81 ilde toptan olarak ürün satışı yaptığı 1000’ ne yakın mağazanın yanı sıra silemoda.com online satış sitemiz ve Marketplace satış yerlerinde hizmet vermektedir. Ayrıca Dünya genelinde Amerika Başta olmak üzere Avrupa ve Orta Doğu da birçok ülkeye kendi markamız ürünlerinin ihracatı haricinde, farklı markalara da üretim yapmaktayız. Yıllardır toptan satışta kazandığımız tecrübeyi 2018 yılının sonundan itibaren perakende satış için de uygulamaya karar verdik. Bu çalışmaların başında grup şirketi olan Şile Moda E-ticaret şirketiyle silemoda.com internet sitesiyle online satış mağazamıza start vermiştir. 2020 yılında Nebim V3 ün getireceği birçok rahatlıkla beraber yaklaşık 5 mağaza daha açılması planlanıyordu fakat pandemi süreci nedeniyle ertelendi. Geniş ürün yelpazesine sahip olan Eliş Şile Bezi birçok kategoride üretim yapmaktadır. Kadın Giyim, Otantik giyim, Tesettür Giyim, Plaj Giyim, Hac ve Umre kategorisinin yanı sıra Büyük beden ürünlerinde de geniş koleksiyona sahiptir. 2020 yılında ise ilk kez yine doğal ürün üretimi çizgisinden ayrılmadan %100 pamuk flanel pazen pamuk kumaş ile sonbahar / kış sezonu için geniş bir koleksiyon hazırlamıştır. Marka olarak hedeflediğimiz vizyonumuz yılın 12 ayı müşterilerimize %100 pamuktan doğal sağlıklı giysiler sunmaktadır. Her yıl yeni sezonda ortalama 100 adete yakın yeni model ile kreasyonumuzu daha geniş bir hale getirmek istiyoruz.

 

Misyonumuz: Ülkemizin zengin kaynakları, verimli iş gücü ve coğrafi avantajını kullanarak tüm Dünya’ ya Şile Bezi kumaşımızdan üretilmiş özel ürünlerimizin satışını yapmaktır. Ayrıca Türkiye’ mizin yöresel, etnik, otantik ürünlerini diğer ülkelere de taşımaktır. Ürün ve hizmet kalitemizi sürekli geliştirerek müşterilerimizin taleplerini en üst seviyede karşılamak ve beklentilerini aşmak.

Vizyonumuz: Etik değerlere, çevreye ve çalışanlarımıza saygılı, kaliteli ve yenilikçi üretim yapmak, sektörel saygınlığımızı Türkiye ve İhracat pazarlarımızda en üst seviyeye taşımak. Şile Bezi sektöründe öncü kuruluş olarak sektörümüze yön vermektir. Teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak yarınlar için doğaya zarar vermeden kaliteli ürünler üretmek. Geleceğimize yani yeni nesillerimize doğal giyimin önemli mirasını bırakmaktır.

Kalite Politikamız

 • Tüm süreçlerde, müşterinin ihtiyaç ve beklentilerini tam olarak karşılayan bir anlayış içinde güvenilir ve aranan firma olmak,
 • En uygun, doğru ve ekonomik çözümleri hızlı biçimde üreterek daha sonra ortaya çıkabilecek problemlerin önüne geçmek,
 • İş hacmini sürekli geliştirerek, ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmak,
 • Çalışanlarının motivasyonunu, kalite – çevre ve İş Sağlığı Güvenliği bilincini geliştirmek için eğitimler düzenlemek,
 • Maliyetleri düşürmek ve karlılığı arttırmak için teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek ve uygulamak
 • İçinde bulunduğumuz topluma ve çevreye saygılı, örnek bir kuruluş olmak,

Toplumsal Sorumluluk

İnsan sağlığı ve insan haklarına saygılı olmak. Çevre ve toplum bilincine sahip olmak. Kendini geliştirmiş ve gelişime açık insan kaynağını firmamızda değerlendirmek.

Değerlerimiz

 • Adalet
 • Özveri
 • Esneklik
 • Ruh
 • Yenilikçilik
 • Sürdürülebilirlik

ÜRETİM KAPASİTEMİZ

Şile Bezi koleksiyonlarımızın üretimi konusunda yıllık üretim kapasitemiz 200 bin Adet/AY şeklindedir. Ürünlerimiz dağılım olarak %75’ i yurtiçi piyasası, %25’ i ise Yurt Dışı Pazarı için üretmekteyiz. Üretimimizin %70’ i Kadın Giyim %20’ si Erkek Giyim ve %10’ u Çocuk giyim ürünleri oluşturmaktadır. Yurtiçi ve Yurtdışındaki müşterilerimize gerek kendi markamızla gerekse OEM üretim yapmaktayız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR